We got IT: jak zbudować skuteczną strategię EB. Na podstawie dobrych praktyk Wunderman Thompson Technology

Temat Numeru

Kiedy chcemy wybudować dom, inwestujemy najpierw w przemyślany, dostosowany do potrzeb i możliwości projekt. Potem wylewamy solidne fundamenty. Wybieranie mebli i malowanie ścian to dopiero ostatnie działania, które sprawią, że mieszkanie stanie się przyjemne i przytulne. Tworzenie marki pracodawcy wygląda podobnie. Zanim zainwestujemy w owocowe czwartki i sprzęt do karaoke, warto zebrać dane, porozmawiać z kluczowymi interesariuszami i wziąć pod lupę sytuację obecną i docelową. A z tych połączonych mocy powstaje ona – strategia employer branding.

Zmiany, zmiany, zmiany

Jako społeczeństwo stanęliśmy w ostatnich latach w obliczu prawdziwej rewolucji. Pandemia, restrykcje w otoczeniu, miesiące lockdownu i praca zdalna – to wszystko miało kolosalny wpływ na funkcjonowanie biznesu w wielu różnych branżach. Jak podaje Grand Thornton, w połowie 2020 r. rynek pracy przystopował – publikowano ok. 40–50% ofert mniej niż rok wcześniej o tej porze. W 2022 r. 27% przedsiębiorstw oceniło kiepsko swoją sytuację, a aż 72% uznało, że ogólne warunki na rynku są złe (Raport EY: Przedsiębiorstwa w Polsce wobec pandemii). Wyobraźmy sobie, że w tej niepewnej i nowej sytuacji gospodarczej stajemy dodatkowo przed wyzwaniem zmiany struktury, rebrandingu i połączenia spółek. Ta historia zdarzyła się naprawdę, a jej bohaterką jest firma Wunderman Thompson Technology.

Ta nieznana firma
Wunderman Thompson Technology (w skrócie WTT) to firma z branży nowych technologii, zajmująca się tworzeniem platform webowych, opartych na systemach zarządzania treścią. Blisko współpracuje z globalnymi partnerami: Adobe, Sitecore, MACH Alliance itp. W swoim portfolio ma rozwój narzędzi opartych o sztuczną inteligencję. Najnowszym produktem spółki jest Brand Guardian, aplikacja oparta o silnik AI, której głównym zadaniem jest sprawna kontrola treści marketingowych i ich zgodności z wytycznymi marki klienta. Firma działa na polskim rynku od połowy lat 2000; pod obecną nazwą funkcjonuje od grudnia 2020 r. Do jej klientów należą topowe brandy: Ford, Shell, Coca-Cola, Colgate czy Aston Martin. WTT jest częścią grupy Wunderman Thompson, należącej do globalnego potentata marketingowego: holdingu WPP. 
 

WTT wraz z agencją MBE zostało uhonorowane główną nagrodą w kategorii „Najlepsza strategia EB do 100 tys. złotych”
Źródło: opracowanie własne.


Firma zatrudnia głównie programistów, inżynierów i project managerów: wszystkie osoby potrzebne na kolejnych etapach projektu. „Branża...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI