Synergia talentu i motywacji

Temat Numeru

Jedyna droga do maksymalizacji efektywności biznesowej i sięgania po nowe cele

Ostatnio coraz więcej mówi się o wykorzystywaniu indywidualnych talentów w rozwoju zawodowym. Czym są dla Pana talenty? Czy to nasze naturalne predyspozycje? Czy możemy je kształtować? 


W sporcie mówi się często, że talent wystarczy do zrobienia kariery w wieku juniorskim, ale jak młodemu człowiekowi wszystko przychodzi łatwiej, to w drużynach seniorskich przegrywają z tymi, którzy ciężko pracowali. Wierzę, że talent to predyspozycje, które ktoś ma do wykonywania danego zawodu, ale z drugiej strony, dopiero talent i ciężka praca prowadzą do mistrzostwa. 

 

Jak umiejętnie odkrywać talenty ludzi, z którymi pracujemy? Czy to zadanie dla lidera, czy każdy powinien indywidualnie je zdefiniować? Jakimi metodami? 


Jest bardzo wiele testów, które odkrywają talenty albo przynajmniej predyspozycje pracownika. Bardzo lubię FRIS i test talentów Gallupa. Kiedy rekrutuję pracownika do jednej z moich firm, imponuje mi, jeśli ta osoba już zna swoje talenty i robiła tego typu testy. To dobrze wróży. Z drugiej strony wierzę, że dobry lider wspiera się tego typu narzędziami i dzięki temu może lepiej dopasować stanowisko pracy do osoby (nie na odwrót). Zarządzanie talentami jest też w moich firmach o tyle ważne, że potrzebujemy umiejętności różnorodnych. Pewnych siebie i odważnych osób, które wykładają na mojej Akademi...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI