Projekt „Milenialsi”

Jak strategiczny HR powinien wspierać biznes – case study Alior Banku

Temat Numeru

Realizowany od 2015 r. w Alior Banku projekt „Milenialsi” to przykład data-driven HR – tworzenia modelu operacyjnego i Emloyer Value Proposition z wykorzystaniem szeregu szczegółowych danych o pracownikach. Przystępując do pracy, chcieliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie: „Jak sprawić, że Alior Bank będzie miał pracowników, którzy zrealizują ambitne cele biznesowe?”.

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym jest projekt „Milenialsi” w Alior Banku i jakie są jego najważniejsze założenia?
  • Jakie inicjatywy Alior Bank realizuje w tym projekcie i jak mierzy ich skuteczność?
  • W jaki sposób projekt „Milenialsi” wspiera Alior Bank w budowaniu zespołów i jak zapewnić wysoką skuteczność, wdrażając podobne rozwiązania w organizacjach?

Od kilku lat jesteśmy świadkami i jednocześnie aktywnymi uczestnikami rewolucji technologicznej, która stopniowo zmienia nasze życie. Czy dzisiaj ktoś jeszcze pamięta kasety VHS? Po nich nastała era wypożyczalni filmów na DVD i Blu-ray, które również zniknęły z rynku. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie oglądania ulubionych seriali i programów inaczej niż za pośrednictwem serwisów udostępniających je przez internet. I to nie tylko na komputerze, ale również na telewizorze podpiętym bezpośrednio do sieci czy telefonie w komunikacji miejskiej w drodze do pracy.

Technologia zmienia nasze oczekiwania i nawyki konsumenckie, co odbija się również na branży bankowej. Z naszych analiz wynika, że trzy lata temu ok. 60% transakcji bankowych było wykonywanych za pośrednictwem oddziałów. Za dwa lata będzie ich zaledwie 40%.

Jednocześnie rozwija się bankowość mobilna, za pośrednictwem której jeszcze dwa lata temu odbywało się zaledwie 5% transakcji. Teraz szacuje się, że do 2020 r. na naszych smartfonach będziemy załatwiać ok. 40% spraw związanych z finansami. Liczba placówek bankowych maleje, poszczególne banki optymalizują swoje sieci sprzedaży, a w świecie finansów pojawia się coraz więcej innowacyjnych produktów i usług wprowadzanych przez firmy technologiczno-finansowe, tzw. fintechy. 

W tym dynamicznym otoczeniu rynkowym Alior Bank postawił sobie bardzo ambitne cele biznesowe – do 2020 r. chcemy rosnąć szybciej niż rynek. Do tego potrzebujemy ludzi z odpowiednim doświadczeniem, kompetencjami i profilem osobowości. Jak wiadomo, w biznesie toczy się obecnie wojna o talenty, a polskie firmy mają i będą miał...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI