Dołącz do czytelników
Brak wyników

INFO & BUSINESS

2 kwietnia 2020

Polskie rozwiązania do prowadzenia zajęć online

0 475

Nauka przez internet często kojarzy się z rozwiązaniami proponowanymi przez Google i Microsoft. A co z rodzimymi rozwiązaniami? Polacy stworzyli świetne narzędzia, które w obecnej sytuacji są równie skutecznym sposobem na prowadzenie lekcji online.

Aż 4,6 mln uczniów z dnia na dzień musiało zamienić szkolne ławy na naukę przez internet. Zamknięte szkoły i często niemożność wyjścia z domu nie muszą jednak oznaczać końca nauki. Polskie narzędzia i platformy umożliwiają prowadzenie zajęć przez internet na żywo, udostępnianie materiałów czy interakcję między uczniami i nauczycielem. Sprawdź zestawienie rozwiązań, które umożliwią realizację materiału.

POLECAMY

Universality

Universality to rekomendowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, darmowa platforma ułatwiająca prowadzenie zajęć online. Platforma jest przystosowana do prowadzenia każdego przedmiotu szkolnego. Powstała dzięki wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W tym tygodniu Universality dołączyło do Akcji E-dukacja (#akcjaedukacja), prowadzonej przez GovTech Polska i Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach wspierania szkół w przejściu na zdalne nauczanie.

Dzięki narzędziu, nauczyciel może przenieść swoje lekcje do sieci, a wszystko odbywa się w kilku krokach. Dydaktyk wprowadza na platformie swój przedmiot, dzieli go na lekcje i dodaje materiały. Następnie zaprasza uczniów do dołączenia do zajęć. Może zlecać wykonanie konkretnych zadań i obserwować ich postępy.

- Chcemy, by uczniowie wraz z nauczycielami mogli kontynuować naukę przy wykorzystaniu jak najprostszych i jednocześnie kompletnych narzędzi. Dlatego udostępniliśmy Universality bezpłatnie - mówi Jerzy Czepiel z Universality.

Dzwonek.pl

Darmowa platforma Dzwonek.pl pozwala zarządzać klasą szkolną, przesyłać do uczniów i grupować teksty, materiały audio i wideo. Można zlecać zadania indywidualne i dla grup. Nauczyciel otrzymuje również raporty pozwalające weryfikować pracę i postępy uczniów. Na czas kryzysu związanego z epidemią platforma poszerzyła bazę bezpłatnych treści dla części przedmiotów na poziomie szkoły podstawowej. Na platformie można korzystać między innymi z bazy płatnych i bezpłatnych e-podręczników, a także biblioteki interaktywnych ćwiczeń.

Załap.pl

Na platformie Załap.pl uczeń wybiera przedmiot i korepetytora. Decyzję można podjąć na podstawie biogramu, w którym znajduje się informacja o nauczycielu, jego wykształceniu i doświadczeniu. Kolejnym krokiem jest płatność, po której można rozpoczynać lekcję o wybranej wcześniej godzinie. Istnieje możliwość korzystania z pomocy dydaktyka regularnie lub w trybie "lekcja na dzisiaj". Chat z nauczycielem odbywa się w formie wideo, dostępna jest również wirtualna tablica do prezentowania treści. Uczeń ma możliwość zapisywania wideonotatek, które może odtworzyć po zakończeniu lekcji.

...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Tylko w ten weekend kupisz prenumeratę aż 35% TANIEJ

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy