Dołącz do czytelników
Brak wyników

INFO & BUSINESS

23 marca 2020

Jak pracować w domu z dzieckiem?

0 458

Każdy, kto ma małe dzieci i próbował kiedyś pracować z domu wie, że może to być wyjątkowo trudne wyzwanie. Najmłodsi nie rozumieją, że nie możemy im poświęcić stu procent naszego czasu, a nasi przełożeni niekoniecznie przyjmą wyjaśnienie, że nie odpisujemy na maile, bo bawiliśmy się z dzieckiem. Jednak fakt, że praca z do mu w takich warunkach jest trudna, nie oznacza, że jest to niewykonalne. Istnieje kilka sposobów na pogodzenie obowiązków pracownika i rodzica w tym samym czasie.

Skorzystaj z pomocy

W sytuacji takiej jak dziś, kiedy szkoły są zamknięte, a wiele biur wysyła swoich pracowników na home office, rodzice muszą się zmierzyć z wyzwaniem jednoczesnej opieki i wykonywania obowiązków służbowych. Jednak należy pamiętać, że nie jesteśmy w tej sytuacji sami. Warto się zastanowić, czy nie mamy możliwości podzielenia się obowiązkami z partnerem.

POLECAMY

Zorganizuj sobie przestrzeń i czas dziecku

Ważne w pracy z dziećmi jest wydzielenie sobie przestrzeni, która będzie służyła tylko do pracy. Wytłumaczmy dziecku, że dany pokój lub biurko jest miejscem, w którym potrzebujemy ciszy i spokoju. Jeśli będziemy siedzieć z laptopem na kolanach, w domowym ubraniu, przed telewizorem dla najmłodszych będzie to przypominało raczej weekend, a nie dzień pracy. Warto również zorganizować czas dziecku, aby zyskać kilkadziesiąt minut na zadania do pracy. W zależności od wieku można przygotować zadania do wykonania, które zajmą mu trochę czasu. Niech będą to ciche zabawy, jak klocki, farbki czy puzzle.

Bądź efektywny w komunikacji

Każdy rodzic wie, że próba załatwienia czegoś przez telefon, gdy w jednym ręku trzymamy słuchawkę, a drugą próbujemy np. ubrać dziecko to prosta droga do awantury. Dlatego pracując z domu, warto wykorzystać technologię do maksymalizacji swojej skuteczności. Zamiast wymieniać kilkanaście maili, przez kilka godzin zorganizuj wideokonferencję. Dzięki temu będziecie mogli w czasie rzeczywistym przedyskutować pomysły swojego zespołu, bez konieczności oczekiwania aż twoi koledzy odpiszą na twojego maila. Dodatkowo badania dowodzą, że przy wykorzystaniu...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy