Dołącz do czytelników
Brak wyników

INFO & BUSINESS

23 marca 2020

Nokia po raz kolejny wybrana jedną z najbardziej etycznych firm świata.
Komunikat prasowy

56

Warszawa – Nokia została uznana za jedną z najbardziej etycznych firm świata 2020 przez Instytut Ethisphere, globalnego lidera w wyznaczaniu i rozwijaniu standardów etycznych praktyk biznesowych.
 

Wyróżnienie to jest wynikiem prac podejmowanych w Nokii w celu utrwalania etycznych standardów na wszystkich szczeblach działalności, a także promowania odpowiednich wzorców ładu korporacyjnego.

- To wielki zaszczyt znaleźć się po raz kolejny w gronie najbardziej etycznych firm na świecie. Nasza reputacja jest zbudowana na ponad 150-letniej tradycji bazującej na wiarygodności i etycznych praktykach biznesowych. Przyznana nam nagroda to wynik ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu Nokia, który dba o to, by we wszystkim co robimy opierać się na naszych kluczowych wartościach – zaufaniu, uczciwośi, a także środowiskowej i społecznej odpowiedzialność biznesu – mówi Rajeev Suri, prezes i dyrektor generalny Nokia.

Nokię uznano jedną z najbardziej etycznych firm na świecie już po raz czwarty, w tym trzeci z rzędu. Ponadto, jest ona jednym z zaledwie trzech przedsiębiorstw działających w branży telekomunikacyjnej, które znalazły się na tegorocznej liście oraz jedyną firmą z Finlandii. W sumie przyznano 132 wyróżnienia, dla firm działających w 21 krajach i 51 branżach.

- Fakt, że Nokia jest jedną z zaledwie trzech firm telekomunikacyjnych, które znalazły się na liście najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata, potwierdza jak wiele firma robi dla wzmocnienia etycznych praktyk biznesowych w tym sektorze – zaznaczył Timothy Erblich, Dyrektor Generalny Ethisphere – Gratulacje dla wszystkich pracowników Nokii za zdobycie tego wyróżnienia.

Instytut Ephisphere przyznaje wyróżnienie firmom, które przyjęły i realizują długofalową strategię zorientowaną na wprowadzaniu pozytywnych zmian i etycznych praktyk. Warto przy tym zaznaczyć, że Nokia jest branżowym liderem w zakresie zarządzania, odpowiedzialności korporacyjnej i przestrzegania wymogów prawnych. Kluczowe elementy jej programu zgodności obejmują: proces wczesnej identyfikacji i proaktywnego ograniczania ryzyka regulacyjnego i korupcyjnego związanego z produktami, usługami i strategią wejścia na rynek; ciągłą ocenę i udoskonalanie programów oraz procesów w celu zwiększania skuteczności wzmacniania nadzoru nad zgodnością. Firma umożliwia również pracownikom wyrażanie i zgłaszanie wątpliwości i zastrzeżeń w otwartym środowisku.

O instytucie Ethisphere

Instytut Ethisphere to światowy lider w wyznaczaniu i rozwijaniu standardów etycznych praktyk biznesowych, które pomagają budować zaufanie na rynku i odnosić sukces w biznesie. Ethisphere może pochwalić się specjalistyczną wiedzą w zakresie mierzenia i definiowania podstawowych standardów etycznych z wykorzystaniem analizy opartej na danych. Ethisphere uznaje wybitne osiągnięcia w ramach programu wyróżniania najbardziej etycznych firm na świecie i tworzy społeczność ekspertów branżowych w ramach Business Ethics Leadership Alliance (BELA). Więcej informacji o Ethisphere można znaleźć na stronie: https://ethisphere.com.

Metodologia i punktacja

Stworzony przez Ethisphere proces oceny najbardziej etycznych firm na świecie obejmuje ponad 200 pytań dotyczących kultury, praktyk środowiskowych i społecznych, etyki i działań w zakresie zarządzania, różnorodności i inicjatyw wspierających silny łańcuch wartości. Proces ten stanowi podstawę do uchwycenia i ujednolicenia wiodących praktyk organizacji w różnych branżach na całym świecie. Najlepsze praktyki i wnioski z 2020 roku zostaną opublikowane w formie raportu w marcu i kwietniu br.

O Nokii

Nokia jest światowym liderem innowacji technologicznych w połączonym świecie. Dzięki badaniom i innowacjom Nokia Bell Labs dostarczamy usługodawcom komunikacyjnym, rządom, dużym przedsiębiorstwom i klientom najszerszy wachlarz produktów, usług i licencji. Od tworzenia infrastruktury sieci 5G i Internetu rzeczy po nowe aplikacje wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia kształtujemy przyszłość technologii, które zmieniają ludzkie życie.

Operatorzy korzystający z naszych rozwiązań telekomunikacyjnych obsługują ponad 6,4 miliarda użytkowników, a nasi klienci korporacyjni wdrożyli ponad 1300 sieci przemysłowych na całym świecie. Przestrzegając naszych standardów etycznych, zmieniamy sposób, w jaki ludzie żyją, pracują i komunikują się. Najnowsze informacje można znaleźć na stronie www.nokia.com, a także śledząc profil @nokia na Twitterze.

Kontakt dla mediów:

Adam Tyszkiewicz
Telefon: +48 884 208 479
Email: adam.tyszkiewicz@mondaypr.pl

Michał Kosmaczewski
Telefon: +48 795 459 076
Email: michal.kosmaczewski@mondaypr.pl  

Przypisy