Mowi dba o komunikację

Stare wyzwania, nowe podejście Otwarty dostęp

Firma Mowi zatrudnia w Polsce niemal 4 tys. ludzi. Prowadzenie skutecznej komunikacji wewnętrznej w tak dużej organizacji jest sporym wyzwaniem, przed którym każdego dnia staje organizacja i dział komunikacji odpowiedzialny za codzienne działania w tym obszarze.

Sposób prowadzenia komunikacji wewnętrznej w Mowi jest silnie związany z historią powstania firmy i tym, jak duża polska firma weszła w skład norweskiej grupy. Aby lepiej zrozumieć nasze decyzje i rozwiązania z obszaru komunikacji wewnętrznej, należy poznać nieco naszą przeszłość.

REKLAMA

Historia Mowi Poland

Zaczyna się w 1996 r. w Ustce od powstania firmy Morpol, która zajęła się przetwórstwem białych ryb, głównie dorszy. Po kilku latach ówczesny właściciel zdecydował o przejściu do branży przetwórstwa łososia atlantyckiego, co okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. W ciągu kilku lat mała przetwórnia wyrosła na europejskiego gracza posiadającego własne farmy rybne, m.in. na Islandii. W tym samym czasie ustecka fabryka rozrosła się kilkukrotnie, zwiększając zatrudnienie do kilkuset osób, rekrutujących się niemal w całości z członków lokalnej społeczności. Firma zdobywała nowe rynki i rozpoczęła etap akwizycji, przejmując jednego z największych swoich konkurentów – niemiecką firmę Laschinger (dzisiaj część Grupy Mowi).

W 2013 r. zaczyna się nowy rozdział w historii firmy Morpol, który pisany był wspólnie z Marine Harvest z Norwegii, będącą światowym liderem w hodowli łososia atlantyckiego. Wówczas nastąpiło przejęcie Morpolu przez norweską firmę, co zaowocowało powstaniem organizacji będącej jednocześnie największym hodowcą i przetwórcą łososia atlantyckiego na świecie. Połączenie obu firm spowodowało implementację skandynawskiego modelu biznesowego i kultury organizacyjnej do firmy, która wcześniej miała silnie właścicielski charakter.

Od 1 stycznia 2019 r. obie firmy zmieniły nazwę i znane są pod wspólnym szyldem Mowi. Mowi Poland, zatrudniając niemal 4 tys. osób, jest największą pod względem zatrudnienia spółką z Grupy Mowi. Na Pomorzu działamy w czterech lokalizacjach (Ustka, Słupsk, Lębork i Gdańsk). Każda z tych placówek ma inną historię i rodowód, jednak dzięki dobrej komunikacji i wspólnym celom nauczyliśmy się płynnie i efektywnie współpracować.

Wszys

...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI