IBCS dla przejrzystego czytania raportów HR

Czy jasne standardy pomogą usprawnić komunikację podczas spotkań?

Temat Numeru

Raportowanie informacji dla menedżerów, wyjaśnienia, szacunki, dyskusje o rosnących stawkach na rynku pracy, fluktuacja i wiele innych problemów obszaru HR na styku z biznesem to czas i koszt przygotowania arkuszy czy slajdów. Jak to dobrze przygotować?

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym się kierować podczas tworzenia raportów HR?
  • Jak skrócić czas przygotowania i czytania raportów w organizacjach?
  • Jakie są uniwersalne zasady komunikowania się w biznesie?

 

Tworząc raporty HR, zwykle kierujemy się własną intuicją, logiką i podpatrujemy, jak robią to inni. Staramy się przedstawić plan zatrudnienia czy kosztów osobowych, porównać z wykonaniem, pokazać miary HR, odchylenia, dane je z poprzedniego roku.

Nie mamy do tego żadnej instrukcji czy zasad, nie dysponujemy uniwersalnymi oznaczeniami, którymi kierują się takie profesje, jak architekci, elektrycy czy choćby muzycy. Dlaczego każdy muzyk, patrząc na nuty, jest w stanie zagrać swoją partię w orkiestrze? Dlaczego inżynierowie mają swój język porozumiewania się znakami technicznymi? Dlaczego kierowcy mają zasady zrozumiałe dla uczestników ruchu? Ponieważ zasady, standardowe oznaczenia, jednolite uzgodnienia są praktyczne, zrozumiałe i przyspieszają komunikowanie się.

Organizacja IBCS® Institute (International Business Communication Standards) podjęła się kilka lat temu wypracowania języka oznaczeń w biznesie, znajdując na całym świecie rzeszę zwolenników na co dzień zajmującyc...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI