Firmowe radio – jak powołać i prowadzić angażującą inicjatywę w firmie na przykładzie Aviva Polska

Temat Numeru

W lutym 2021 r. w eterze po raz pierwszy została nadana audycja radia założonego w Avivie w Polsce. Jest to inicjatywa tworzona przez pracowników dla pracowników. Na razie działa godzinę raz w tygodniu, ale apetyty już są na więcej! Tylko czy radio w korporacji może mieć szansę bytu?

Myśl o powstaniu radia w Avivie majaczyła mi w głowie od dawna, ale nie wypuszczałam jej na światło dzienne. Zresztą ciągle było dużo innych rzeczy do zrobienia, a forma komunikacji z pracownikami dostępna i łatwa ze względu na przychodzenie do biura. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystko. Nagłe ograniczenia w liczbie pracowników działających na terenie firmy do 5% spowodowały, że trzeba było znaleźć inne rozwiązania docierania do koleżanek i kolegów. 
W maju zeszłego roku centrala naszej Grupy w Londynie uruchomiła swoje radio. Robili to w prosty sposób za pomocą narzędzi, jakich do tej pory używali do onlinowych spotkań międzynarodowych. Niestety, obłożenie tej technologii było tak duże, że nie mogliśmy skorzystać z tej możliwości. 
Wtedy właśnie zaczęłam szukać innych rozwiązań, które mogłyby się nadać dla nas. Po wielu tygodniach przes...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI