Dom z Serca – Budimex pomaga po raz kolejny

INFO & BUSINESS

Program „Dom z serca 2”, którego organizatorem jest Budimex powstał z chęci niesienia pomocy potrzebującym. To kontynuacją głośnej medialnie akcji, w ramach której Budimex we współpracy z innymi firmami wybudował, wyposażył i przekazał do użytku dom dla szesnastoosobowej, potrzebującej rodziny pani Magdy z Wierzbicy. Tym razem pomaga spełnić marzenie o własnym domu 8-osobowej rodzinie z miejscowości Brusy w woj. pomorskim.

Beneficjentami  drugiej edycji akcji jest ośmioosobowa rodzina mieszkająca w miejscowości Brusy. Pani Iwona i Pan Krzysztof są rodzicami szóstki dzieci, w tym dwojga dzieci przewlekle chorych. Rodzina oprócz wyzwań związanych z chorobą dzieci i zapewnieniem im specjalnej opieki, zmaga się z trudną sytuacją finansową. Obecnie wynajmuje mieszkanie o powierzchni 68 m2 mając do dyspozycji trzy pokoje. Na odziedziczonej przez panią Iwonę działce rodzina rozpoczęła budowę domu jednorodzinnego o powierzchni 120 m2. Niestety z powodu trudnej sytuacji materialnej budowa musiała zostać wstrzymana. Budimex wraz z partnerami postanowił pomóc rodzinie spełnić marzenie o własnym domu.

Cieszymy się, że jako spółka z grupy Budimex ponownie możemy wesprzeć akcję charytatywną Dom z Serca. Jako firma zaangażowana i społecznie odpowiedzialna, która działa na rzecz lokalnych społeczności, jesteśmy przekonani, że tego rodzaju inicjatywy są niezwykle ważne i potrzebne. Mamy nadzieję, że razem z pozostałymi partnerami projektu uda nam się spełnić marzenie pani Iwony i pana Krzysztofa o posiadaniu własnego domu – mówi Ferdynand Waliszewski, Dyrektor Dywizji Utrzymania Infrastruktury, członek zarządu FBSerwis SA.

Dom rodziny z Brus wyposażony zostanie m.in. w pompę ciepła, którą dostarczy firma DAIKIN. - Doskonale zdajemy sobie sprawę, że oprócz świata biznesu, w którym jako lider w branży działamy na co dzień, istnieje również zupełnie inny świat, ten zwyczajny, życiowy, w którym osoby samodzielnie walczą nie o zyski i profity, tylko o własne dobro, spokój i godne życie w komfortowych warunkach. Właśnie dlatego jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do współtworzenia takiego domu i jego ciepła – mówi Agnieszka Pióro, Koordynatora Działu Marketingu DAIKIN. W projekt zaangażowała się również m.in. firma Keller.
 

Przekazanie symbolicznej darowizny rodzinie z Brus przez Budimex


Wokół domu zostanie ułożona kostka brukowa, dzięki pomocy  FBSerwis S.A. Dom będzie również wyposażony w fotowoltaikę, czym zajmie się firma SunSol z Gdańska. - W  SunSol uważamy, że nie ma nic cenniejszego, niż ofiarowanie pomocy z potrzeby serca, szczególnie tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Zapewnienie bezpiecznego i ekologicznego domu wpisuje się idealnie w moją misję życiową, jak i  wizję firmy SunSol. Nasz udział w  projekcie będzie polegał na tym, że nieodpłatnie dobierzemy i wykonamy instalację fotowoltaiczną na domu Pani Iwony i Pana Krzysztofa – komentuje Michał Kitkowski - Prezes Zarządu spółki SunSol z Gdańska.

Wnętrza domu zostaną pomalowane dzięki pomocy firmy Śnieżka. - Aktywność społeczna i pomaganie innym leży w DNA naszej marki, więc bez wahania włączyliśmy się w projekt „Dom z serca”. Wierzymy, że nawet z pozoru niewielka zmiana, jaką jest pomalowanie wnętrz domu, przynosi niesamowity efekt i wywołuje kolejne, pozytywne metamorfozy – mówi Anna Szymaszek – Specjalista ds. Digital Marketingu w firmie Śnieżka.

Natomiast w umeblowaniu dziecięcych pokojów pomoże firma Meblik. - Zaangażowaliśmy się w projekt „Dom z Serca”, ponieważ potrzeby dzieciaków towarzyszą nam od momentu powstania firmy. Meblik zajmuje się w końcu produkcją mebli dla dzieci i  młodzieży. Pomagamy dzieciom od wielu lat, tym razem przyszedł czas na pomoc rodzinie z  Brus, której wyposażymy pokoje w nasze meble – mówi Bartłomiej Myzyk - Dyrektor Sprzedaży Meblik.
 

Wybudowany częściowo dom


W akcję po raz drugi już włączyła się również Fundacja iSowa - W naszej fundacji skupiamy się na działaniach, które podnoszą poziom edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Pragniemy, aby uśmiech zagościł na twarzach dzieci Pani Iwony i Pana Krzysztofa. Dlatego zdecydowaliśmy się na instalację w ich nowym domu magicznego dywanu – to interaktywne urządzenie edukacyjne, które służy do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dla dzieci – mówi Monika Chról, Dyrektor Ds. Spraw Społecznych Fundacji iSowa.

Budimex w dn. 19 października 2021 r. zaprosił rodzinę z Brus do II edycji programu „Dom z serca”. 20 grudnia ruszyły prace budowlane, które rozpoczęto montażem stolarki okiennej. Budimex zastał dom w stanie surowym, z wykonaną konstrukcją dachu wraz z deskowaniem. Pierwsze w kolejności prace dotyczą dokończenia dachu, wstawienia okien, drzwi zewnętrznych  oraz bramy garażowej, co umożliwi prace wewnątrz budynku zimą oraz wykończenie domu do stanu „pod klucz”.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI