Czy czas to... nowy benefit? Case study firmy Revolut

Temat Numeru

Czas. Często określany jako najcenniejsza waluta świata. Nie da się go kupić. Straconego czasu nie da się odzyskać. Wraz z rozwojem technologicznym mamy wrażenie, że mamy go też coraz mniej. Dzieje się dużo – każdy za czymś pędzi i stara się ze wszystkim zdążyć – kariera, rodzina, podróże, spotkania towarzyskie, czas na social media, pasje i wypoczynek – ciężko to wszystko zmieścić w 24-godzinnej dobie. W Revolut chcemy, aby nasi pracownicy mogli mieć więcej czasu dla siebie, dlatego rozszerzyliśmy naszą ofertę benefitów o te związane z czasem i elastycznością.

Zmiany na rynku pracy

Coraz częściej i głośniej na świecie zaczęto mówić o wellbeingu, o odpoczynku, o zdrowiu psychicznym. Młodsze pokolenie wchodzące na rynek pracy również jasno i wyraźnie mówi: „chcemy mieć więcej wolnego czasu”, „chcemy korzystać z życia, a nie spędzać 12 godzin dziennie za biurkiem”, „chcemy pracować elastycznie i z dużym zaufaniem od pracodawcy”. 
Również współczesne badania rynkowe i trendy konsumenckie pokazują, że klienci coraz bardziej cenią swój wolny czas, dlatego firmy oferujące szybsze, bardziej wygodne i dostępne usługi często mają przewagę na rynku. Dlatego nie powinno dziwić, że już od dłuższego czasu również pracodawcy pochylają się nad tematem czasu pracy. W różnych częściach świata prowadzone są eksperymenty dotyczące wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy, pojawiają się elastyczne formy zatrudnienia, aby pracownicy mogli jak najlepiej planować swój czas pracy i czas wolny, ale także zmienia się forma benefitów.
 

W Revolut postanowiliśmy zaoferować naszym pracownikom benefity, które można wykorzystać niezależnie od wieku, pełnionej funkcji społecznej czy upodobań
Źródło: opracowanie własne


Benefity na miarę XXI wieku 

Korzyści z benefitów dla pracowników to temat, który w ostatnich latach wydawał się już wyczerpany. Karty sportowe, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, owoce w biurach, darmowe lunche, samochody – to wszystko już można było cytować z pamięci. 
W Revolut postanowiliśmy zrobić krok dalej i zaoferować naszym pracownikom benefity, które można...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI