Dołącz do czytelników
Brak wyników

Efektywność

9 maja 2019

AWANS GWARANTOWANY - ksiązka pod patronatem HR BP

0 642

Jay A. Conger, Allan H. Church
Awans gwarantowany
Daj się zauważyć i rozwijaj swoją karierę
290 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 49,90 zł
premiera 15 marca 2019 r.
Wydawnictwo MT Biznes
www.mtbiznes.pl

Autorzy książki Awans gwarantowany pokazują konkretne procesy stosowane przez firmy do identyfikacji i wspierania talentów. To nieoceniona pomoc dla działów HR pokazująca, jak wyselekcjonować do programów rozwojowych pracowników o najwyższym potencjale motywacji oraz jak wprowadzić nowe standardy podejmowania decyzji rekrutacyjnych i awansów w organizacji.

POLECAMY

Jay Conger i Allan Church, eksperci w dziedzinie rozwoju kompetencji przywódczych, odwołując się do wyników licznych badań i swoich wieloletnich doświadczeń, prezentują pięć kluczowych umiejętności, które odróżniają ludzi o dużym potencjale od wszystkich innych. Skupiając się na zwiększaniu kompetencji pracowników w każdym z tych kluczowych obszarów, można zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu przez przyszłych liderów, wyselekcjonować do programów rozwojowych pracowników o najwyższym potencjale i odpowiedniej motywacji, wprowadzić nowe standardy podejmowania decyzji rekrutacyjnych i awansów w organizacji oraz wzmocnić wizerunek działu HR.

Swoje rady dotyczące praktyki i doskonalenia się w każdym z tych kluczowych obszarów autorzy ilustrują licznymi przykładami – dotyczącymi zarówno doświadczeń ludzi, którzy właśnie otrzymali swój pierwszy awans, jak i tych, którym niewiele już brakuje do objęcia najwyższych stanowisk w firmie. Przeprowadziliśmy rozmowy z ponad setką pracowników o dużym potencjale oraz odnoszącymi wielkie sukcesy liderami wielu różnych organizacji, zajmującymi zróżnicowane stanowiska. Pytaliśmy, co ich zdaniem ułatwia, a co utrudnia wzmacnianie dużego potencjału u pracowników zarówno młodszych, jak i bardziej doświadczonych. Dodatkowo odbyliśmy też rozmowy z ponad 30 liderami odpowiedzialnymi za HR, którzy nadzorują pracowników o dużym potencjale. Wszystkie te informacje uzupełniliśmy naszym ponad 50-letnim doświadczeniem w zakresie oceny wewnętrznej i pracy nad rozwojem naszych ludzi, zewnętrznego konsultingu, pisania artykułów akademickich oraz wykładania tych zagadnień. Wnioski wyciągnięte z tych rozmów oraz efekt wcześniejszych prac nad Planem Potencjału Przywódczego stały się punktem wyjścia do zdefiniowania pięciu istotnych czynników X, które opisujemy w tej książce – piszą we wstępie.

Większość firm trzyma listy swoich największych talentów w ścisłej tajemnicy. Jeszcze ściślej strzeże się informacji dotyczących procesów oceniania wykorzystywanych do typowania przyszłych liderów. Jay Conger i Allan Church zabierają nas za kulisy i pokazują, jakimi metodami różne organizacje formalnie oceniają potencjał swoich pracowników i jakiego rodzaju narzędzi najczęściej w tym celu używają. Dzięki temu poznasz konkretne procesy stosowane przez konkurencję do identyfikacji i wspierania talentów.

AUTORZY

Jay A. Conger jest ekspertem w dziedzinie wspierania rozwoju kompetencji przywódczych. Pracował z tysiącami liderów i napisał piętnaście książek oraz ponad sto artykułów dotyczących różnych aspektów przywództwa. Prowadzi badania nad pr...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy