Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł partnerski

9 maja 2019

AWANS GWARANTOWANY - ksiązka pod patronatem HR BP

178

Jay A. Conger, Allan H. Church
Awans gwarantowany
Daj się zauważyć i rozwijaj swoją karierę
290 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 49,90 zł
premiera 15 marca 2019 r.
Wydawnictwo MT Biznes
www.mtbiznes.pl

Autorzy książki Awans gwarantowany pokazują konkretne procesy stosowane przez firmy do identyfikacji i wspierania talentów. To nieoceniona pomoc dla działów HR pokazująca, jak wyselekcjonować do programów rozwojowych pracowników o najwyższym potencjale motywacji oraz jak wprowadzić nowe standardy podejmowania decyzji rekrutacyjnych i awansów w organizacji.

Jay Conger i Allan Church, eksperci w dziedzinie rozwoju kompetencji przywódczych, odwołując się do wyników licznych badań i swoich wieloletnich doświadczeń, prezentują pięć kluczowych umiejętności, które odróżniają ludzi o dużym potencjale od wszystkich innych. Skupiając się na zwiększaniu kompetencji pracowników w każdym z tych kluczowych obszarów, można zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu przez przyszłych liderów, wyselekcjonować do programów rozwojowych pracowników o najwyższym potencjale i odpowiedniej motywacji, wprowadzić nowe standardy podejmowania decyzji rekrutacyjnych i awansów w organizacji oraz wzmocnić wizerunek działu HR.

Swoje rady dotyczące praktyki i doskonalenia się w każdym z tych kluczowych obszarów autorzy ilustrują licznymi przykładami – dotyczącymi zarówno doświadczeń ludzi, którzy właśnie otrzymali swój pierwszy awans, jak i tych, którym niewiele już brakuje do objęcia najwyższych stanowisk w firmie. Przeprowadziliśmy rozmowy z ponad setką pracowników o dużym potencjale oraz odnoszącymi wielkie sukcesy liderami wielu różnych organizacji, zajmującymi zróżnicowane stanowiska. Pytaliśmy, co ich zdaniem ułatwia, a co utrudnia wzmacnianie dużego potencjału u pracowników zarówno młodszych, jak i bardziej doświadczonych. Dodatkowo odbyliśmy też rozmowy z ponad 30 liderami odpowiedzialnymi za HR, którzy nadzorują pracowników o dużym potencjale. Wszystkie te informacje uzupełniliśmy naszym ponad 50-letnim doświadczeniem w zakresie oceny wewnętrznej i pracy nad rozwojem naszych ludzi, zewnętrznego konsultingu, pisania artykułów akademickich oraz wykładania tych zagadnień. Wnioski wyciągnięte z tych rozmów oraz efekt wcześniejszych prac nad Planem Potencjału Przywódczego stały się punktem wyjścia do zdefiniowania pięciu istotnych czynników X, które opisujemy w tej książce – piszą we wstępie.

Większość firm trzyma listy swoich największych talentów w ścisłej tajemnicy. Jeszcze ściślej strzeże się informacji dotyczących procesów oceniania wykorzystywanych do typowania przyszłych liderów. Jay Conger i Allan Church zabierają nas za kulisy i pokazują, jakimi metodami różne organizacje formalnie oceniają potencjał swoich pracowników i jakiego rodzaju narzędzi najczęściej w tym celu używają. Dzięki temu poznasz konkretne procesy stosowane przez konkurencję do identyfikacji i wspierania talentów.

AUTORZY

Jay A. Conger jest ekspertem w dziedzinie wspierania rozwoju kompetencji przywódczych. Pracował z tysiącami liderów i napisał piętnaście książek oraz ponad sto artykułów dotyczących różnych aspektów przywództwa. Prowadzi badania nad przywództwem w Claremont McKenna College i jest jednym z najbardziej cenionych nauczycieli zarządzania.

Allan H. Church jest wiceprezesem w firmie PepsiCo i odpowiada w niej za ocenę i rozwój talentów w skali globalnej. Jest doświadczonym praktykiem w dziedzinie zarządzania talentami i rozwoju organizacji. Opracował wiele różnych strategii i narzędzi wykorzystywanych do wspierania rozwoju talentów na całym świecie. Jest autorem kilku książek oraz ponad stu pięćdziesięciu artykułów dotyczących teorii i praktyki przywództwa, jak również badań prowadzonych w tej dziedzinie. Prowadzi zajęcia z zarządzania talentami na Teachers College przy Columbia University. Prowadzi również badania w ramach Society for Industrial and Organizational Psychology.

REKOMENDACJE

Książka Awans gwarantowany pomaga rozgryźć tajemnice procesu typowania pracowników o największym potencjale. Wskazuje konkretne działania, która pozwalają obrać właściwy kurs i skutecznie się wyróżnić. Zdecydowanie polecam tę książkę.

G. Joyce Rowland, starszy wiceprezes, dyrektor ds. HR i administracji Sempra Energy

To praktyczny przewodnik dotyczący pięciu podstawowych kompetencji, które musi posiąść każdy lider, który pragnie wspinać się po korporacyjnej drabinie. Rewelacyjny zbiór porad!

Tina Daniels, dyrektor Agency Business Development, Google

 

***

Jay A. Conger, Allan H. Church
Awans gwarantowany. Daj się zauważyć i rozwijaj swoją karierę
290 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 49,90 zł
Przekład: Magda Witkowska
premiera 15 marca 2019 r.
Wydawnictwo MT Biznes
Osoba kontaktowa: Olga Błachnio, e-mail: olga.blachnio@mtbiznes.pl, kom. 665 055 487

Przypisy