Program ambasadorów marki, który staje się sukcesem. Case study firmy JYSK

Temat Numeru

Wszystko, co robimy w JYSK, ma swoje źródło w naszych wartościach. Jesteśmy firmą o skandynawskich korzeniach, w której stawiamy na rozwój i budowanie zaangażowania naszych pracowników, a współpracę opieramy na zaufaniu. Program ambasadorski JYSKfluencer łączy w sobie wszystkie te przymioty.

Twój rozwój to nasz rozwój

Tak brzmi jedna z naszych obietnic pracowniczych. Jako firma wiemy, że sukces leży w rękach pracowników, więc troska o podnoszenie ich kompetencji to inwestycja w dalszy dynamiczny rozwój całej sieci. Ponad 80% wszystkich stanowisk menedżerskich w JYSK Polska zajmują osoby, które awansowały wewnętrznie. To zasługa programów rozwojowych, jak „Kierownik Sklepu – Stażysta”, w których przygotowujemy liderów do pełnienia nowych funkcji.
Progres to nie tylko dążenie do awansu. Chcemy, aby zatrudnione przez nas osoby miały możliwość poszerzania swoich kompetencji w wielu obszarach, na każdym etapie drogi zawodowej. Dlatego też oferujemy naszym pracownikom kilka poziomych ścieżek rozwoju w kierunku roli trenera, 
mentora czy rekrutera. W ich programie przewidziane są liczne szkolenia, a w rezultacie zwiększenie zakresu obowiązków w interesującym danego pracownika obszarze. Jednym z takich rozwiązań jest JYSKfluencer, program zawierający kursy z dziedziny SoMe i umożliwiający uczestnictwo w wydarzeniach promujących JYSK.
 

Chcemy, aby zatrudnione przez nas osoby miały możliwość poszerzania swoich kompetencji w wielu obszarach, na każdym etapie drogi zawodowej
Źródło: opracowanie własne.

 

Ważne

To właśnie rozwój, będący podstawowym założeniem programu ambasadorskiego JYSKfluencer, czyni go wyjątkowym i stanowi klucz do sukcesu. Dbamy, aby nasi ambasadorzy czerpali z niego korzyści, zdobywając nowe kompetencje.


Obopólne korzyści

Program JYSKfluencer to przede wszystkim wspomniana już ścieżka rozwoju dla pracowników. Kształcenie umiejętności budowania marki osobistej w mediach społecznościowych jest oczywiście inwestycją w przyszłość. Trafny personal branding i zbudowanie przez jednostki szerokiej sieci kontaktów generują szereg korzyści dla organizacji, na temat której pracownicy wymieniają się informacjami.
Takim zyskiem może być rzetelność i zaufanie do publikowanych treści. Według badania Edelman Trust Barometer 2021, to właśnie pracownicy uważani są za jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o firmie. Program employe...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI