Praca wakacyjna, płacimy za godziny. Case study Biedronki

Temat Numeru Strefa Inspiracji

Biedronka to prawie 80 tys. pracowników, którzy codziennie dbają o 4 mln klientów w całej Polsce. 16 magazynów i 3261 sklepów zlokalizowanych w blisko 1,1 tys. miejscowościach, w tym ponad 100 sklepów sezonowych, które w okresie wakacyjnym są chętniej odwiedzane przez klientów sieci z przyjaznym owadem w logo. Powód – lokalizacja.

WYZWANIE

Mielno, Kołobrzeg, Zakopane czy mazurskie miejscowości to od wielu lat ulubione kierunki Polaków na spędzanie wakacyjnych urlopów. Od kilku lat rodzime kurorty wypoczynkowe przeżywają ponownie duże zainteresowanie wśród turystów i stają się preferowanymi miejscami letniego wypoczynku. Co za tym idzie, w okresie wakacyjnym sprzedaż w naszych sklepach znacząco rośnie, szczególnie w lokalizacjach turystycznych. Aby zapewnić obsługę klienta na wysokim poziomie, konieczne jest wsparcie zespołów. Jak im pomóc? 

SPOSÓB

„Sezon letni w Biedronce to coroczne, duże wyzwanie. Sklepy zlokalizowane w miejscowościach turystycznych cieszą się ogromną popularnością wśród naszych klientów. Aby zapewnić im najwyższy poziom obsługi, co roku powiększamy nasze zespoły o pracowników tymczasowych oraz naszych pracowników z innych sklepów, którzy deklarują chęć wyjazdu do wybranego sklepu sezonowego w ramach delegacji” – mówi Joanna Bukała, dyrektor HR makroregionu w Biedronce. Pracownicy, którzy decydują się na wyjazd, otrzymują dodatkową premię letnią, a także wypłacana jest im delegacja, zgodnie z prawem pracy. W wybranych lokalizacjach zapewniamy nocleg lub zwracamy kosztu dojazdu. To doskonała okazja do tymczasowej zmiany otoczenia, która – jak wiemy – może wpływać motywująco na zaangażowanie i efektywność. 
Dodatkowo w maju startujemy z rekrutacją kandydatów z zewnątrz. W tym roku dla pracowników tymczasowych przygotowaliśmy ofertę bazującą na zatrudnieniu na umowę zlecenie, ze stawką zaczynającą się od 19,70 zł do 25 zł brutto za godzinę. Do tego w cz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI