Otóż, bacznie przyglądając się reakcjom na zmiany technologiczne oraz nowym zjawiskom - rynek pracownika, niskie bezrobocie, otwarcie na zatrudnianie obcokrajowców, social media w rekrutacji, można stwierdzić jedno – rekruterzy muszą zwinnie przystosowywać się do zmian. Jednak nie sądzę, że kiedykolwiek zawód rekrutera zniknie. Żaden nowy algorytm ani czarodziejstwo sztucznej inteligencji ani smart idea nie zastąpi człowieka w procesie rekrutacji. Dlaczego?
- Proces rekrutacji jest czasochłonny i trudny, wymaga skupienia, wiedzy, doświadczenie i dużej sieci znajomości, więc zlecenie go specjaliście z zewnątrz ma sens.
- Dla każdego kandydata decyzja dotycząca zmiany pracy jest bardzo trudna i ważne jest, aby konsultować ją z kimś neutralnym, a jednocześnie aby był to ekspert.
- Decyzja o zmianie miejsca pracy jest ważna nie tylko ze względu na kwestie finansowe czy rozwój kariery. Chcemy aby nowy zespół, którego będziemy częścią spełniał nasze oczekiwania - bot sztucznej inteligencji nie przekona nas do tego.
- Algorytm może identyfikować aktywny lub pasywny talent w obszarze twardych umiejętności wpisanych w CV, ale wszystkie miękkie umiejętności...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
- Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
- Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
- ...i wiele więcej!