Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strategia i wdrażanie , Otwarty dostęp

3 lutego 2022

NR 26 (Styczeń 2022)

Mental Health Program, czyli jak dbać o kondycję psychiczną pracowników. Na przykładzie Kemira Gdańsk

0 437

W roku 2018 firma Kemira wprowadziła w Finlandii oraz w Polsce program poświęcony tematowi wellbeing. Wówczas współpracowaliśmy z dostawcą rozwiązania z Finlandii, który zapewnił know-how i narzędzia do przeprowadzenia badania wśród pracowników – wykorzystaliśmy anonimową ankietę, w której pytaliśmy pracowników o ich dobrostan w ramach kilku obszarów, takich jak: odżywianie, umysł, powrót do formy, aktywność fizyczna oraz rozwój zawodowy.

Na podstawie odpowiedzi pracownik otrzymywał raport, który podawał indywidualne wyniki dotyczące wskazanych obszarów. Cennym wynikiem przeprowadzonego badania był również raport zbiorczy dla całej firmy Kemira Gdańsk, w podziale na departamenty, dzięki czemu jako organizacja mogliśmy zidentyfikować kilka tematów do rozwoju. Włączyliśmy w akcje również naszych pracowników, którzy mogli się wypowiedzieć, co można usprawnić. Wprowadziliśmy wtedy realne i mierzalne akcje, m.in. zmianę w czasie pracy w naszym regulaminie pracy oraz dodatkowy benefit firmowy – dostęp do platformy Mybenefit, pozwalającej pracownikom na elastyczne zarządzanie otrzymywanymi punktami. To były początki oraz podwaliny naszych dalszych działań w ramach tematu mental health w naszej organizacji.
Rok 2019 poświęciliśmy na planowanie oraz wdrożenie programu Gdansk Mental Health Program. Zauważyliśmy konieczność rozwinięcia tematu wellbeing w szerszym kontekście. Pomimo braku jakichś mocnych sygnałów z organizacji na temat zdrowia psychicznego, czuliśmy wspólnie z liderami, że spójny program w ramach zdrowia psychicznego pracowników mógłby wesprzeć nas jako liderów oraz pracowników. W 2019 r. został powołany zespół do rozwoju tematu Gdansk Mental Health Program, w którego skład weszli chętni...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy