Dołącz do czytelników
Brak wyników

Otwarty dostęp , WIEDZA I INNOWACJE

20 sierpnia 2021

DISNEY KONTYNUUJE WIELKIE ŚWIĘTO KSIĘŻNICZEK I STARTUJE Z PIERWSZYM W HISTORII „ŚWIATOWYM TYGODNIEM KSIĘŻNICZEK”

0 687

 

POLECAMY

  • 92% polskich rodziców stwierdza, że życzliwość jest jedną z najważniejszych cech na świecie (92%)
  • Dodatkowo aż 77% z dzieci stwierdza, że dobre uczynki to ważna kwestia
  • W ramach obchodów “Światowego Tygodnia Księżniczek” Disney dostarczy 45 tysięcy specjalnych paczek chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i hospicjach na terenie Wielkiej Brytanii, Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.
  • 600 spośród tych paczek trafi do dzieci w Polsce

Disney rusza z obchodami pierwszego w historii „Światowego Tygodnia Księżniczek”. Jest to kolejna odsłona „Wielkiego Święta Księżniczek”, globalnej inicjatywy Disneya, w ramach której firma przedstawia nowe opowieści Księżniczek i Królowych Disneya, które mają inspirować najmłodszych do odważnych i życzliwych działań.

W ramach akcji, która będzie miała miejsce między 23 a 29 sierpnia Disney dostarczy 45 tysięcy specjalnych przesyłek do ciężko chorych dzieci w szpitalach i hospicjach na terenie Wielkiej Brytanii, Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. 600 z tych wyjątkowych prezentów trafi do dzieci przebywających w warszawskim szpitalu przy ulicy Banacha. Paczka będzie zawierać specjalną książeczkę zawierającą nowe przygody księżniczek Disneya, a także gry i zabawy oraz wiele przydatnych narzędzi i wskazówek do własnoręcznego stworzenia ozdób i innych małych dzieł sztuki. Starannie dobrana zawartość ma na celu zmniejszenie poczucia izolacji oraz stresu wynikających z pobytu w szpitalu. Jednocześnie ma stworzyć dzieciom przestrzeń do budowania pewności siebie oraz kreowania dobrych uczynków.  Paczki zostały przygotowane we współpracy z partnerem charytatywnym MediCinema

Badania

Jak ważna jest odwaga i życzliwość wskazują badania przeprowadzone na zlecenie Disneya. Rodzice są zgodni, że życzliwość jest jedną z najważniejszych cech na świecie (92%). Tyle samo osób twierdzi, że zawsze stara się byś życzliwym dla innych, jednocześnie podkreślając (91%), że to ważne, żeby być w życiu odważnym.

Podobną opinię na temat tych wartości mają dzieci. Najmłodsi w większości za najważniejsze zasady dobrego zachowania uznają bycie dobrym przyjacielem (65%) i bycie miłym dla innych (63%). 77% z nich stwierdza, że dobre uczynki są ważne.

Pozostałe atrakcje Światowego Tygodnia Księżniczek

Od 23 sierpnia Disney Channel zaprasza na tygodniowy maraton z jedną z najżyczliwszych i najodważniejszych księżniczek Disneya, a jednocześnie też najbardziej zaplątaną - „Zaplątani: Przygody Roszpunki”, codziennie (od poniedziałku do niedzieli) po trzy odcinki od 11:25.

Dodatkowo, fani Disneya mogą zapoznać się z pełną kolekcją produktów z linii Disney Księżniczka i Kraina lodu, w tym zabawek, książek i akcesoriów, na: https://allegro.pl/kampania/disney-ksiezniczki

 

Badania:

Niezależna firma badawcza Fly Research przeprowadziła ankietę w marcu 2021 roku na 5000 osób dorosłych w 5 krajach.

O Wielkim Święcie Księżniczek Disneya

Wielkie Święto Księżniczek Disneya to globalna inicjatywa The Walt Disney Company na cześć bohaterek, które wypełniają świat odwagą i dobrocią.

Historie Księżniczek i Królowych Disneya wciąż oczarowują i inspirują kolejne pokolenia. uczą nas, by nie oceniać książki po okładce, by nie bać się wypływać poza rafę. Przekonują, że mamy tę moc, by stawić czoło wszystkim lękom. Pokazują, że los leży w naszych rękach, i że dzięki aktom dobroci i odwagi możemy zmieniać świat dookoła. Naszym zdaniem to lekcje warte świętowania!

Zobacz video: https://youtu.be/PdFP5lT6W3U

Przypisy