Autor: Bartosz Furtak

Research & Strategic Employer Branding Lead @ Socjomania Badacz, strateg, facylitator. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu projektów badawczych w obszarze People & Culture, strategicznym zarządzaniu marką pracodawcy oraz metodach Human Centered Design.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czym jest ESG i dlaczego w HR powinniśmy się nim jak najszybciej zainteresować?

Tematy związane ze zrównoważonym rozwojem wracają do nas regularnie pod różnymi postaciami – CSR-u, odpowiedzialności biznesu, cyrkularności, ochrony środowiska, wolontariatu pracowniczego, wsparcia społeczności lokalnych, a od niedawna najwięcej emocji wzbudza enigmatycznie brzmiący skrót ESG.

Czytaj więcej

Raz na rok, kwartał, miesiąc? A może każdego dnia? O codziennym podejściu do badania pracowników w organizacji

Według Badania Analityki HR 2020 zaledwie 16,4% organizacji w Polsce (n = 244) prowadzi badania zaangażowania co najmniej raz na kwartał lub częściej. Pomyśl teraz na moment o sobie – kiedy ostatni raz poziom Twojego zaangażowania, motywacji, satysfakcji z pracy był niezmienny przez cały kwartał? Kiedy ostatni raz minął cały kwartał, podczas którego nie zdarzyło się nic istotnego w Twoim życiu, kiedy Twój nastrój nie przechodził kilkakrotnie mocniejszych wahań? Kiedy ostatnio zdarzył się kwartał, który jednoznacznie ocenisz jako w całości „dobry” czy „zły”, bez znaczenia, czy zapytałby Cię ktoś o jego ocenę w 17. czy 38. dniu? Czy więc pytanie pracowników co najwyżej raz na kwartał o ich nastroje jest na pewno dobrym pomysłem?

Czytaj więcej