Dołącz do czytelników
Brak wyników

Employer branding , Otwarty dostęp

30 września 2021

NR 24 (Wrzesień 2021)

Wirtualne drzwi otwarte, czyli jak zorganizować event wizerunkowy
na przykładzie Apptension

0 379

Co zrobić, jeśli hiring plan przewiduje ambitny wzrost, a na horyzoncie brak szans na zniesienie obostrzeń pandemicznych i gromadne spotkania offline? Zrób krok w kierunku kandydatów i kandydatek! Zaproś ich na wirtualne spotkanie, w trakcie którego poznają potencjalnego przełożonego, kulturę firmy, otrzymają dawkę merytorycznej wiedzy. Przy okazji stwórz forum, gdzie wciąż niepewne osoby będą mogły (i chciały!) zadawać pytania i wejść w konwersację z Twoją ekipą.

Szukając spełniającego te kryteria formatu, postanowiliśmy wrócić kolektywną pamięcią do lat szkolnych i zaproponować nowe wydanie klasycznych drzwi otwartych. Nasi menedżerowie wcielili się w rolę ciała pedagogicznego, a założyciele firmy – Zbyszek, Artur i Michał zasiedli z poważnymi minami w gabinecie dyrektora. 

POLECAMY

Zarzuć plecak, pobiegaj po świetlicy!

Jeśli będąc dzieckiem, biegałaś(-eś) po małym wirtualnym świecie gameboyowych pokemonów, miejsce, w którym zorganizowaliśmy wydarzenie, z pewnością wywoła przynajmniej przelotny uśmiech na Twojej twarzy.

Jak każda firma technologiczna, nie chcemy przegapić ani jednej okazji do wypróbowania kolejnego narzędzia, dlatego wirtualną szkołę zaprojektowaliśmy, wykorzystując narzędzie gather.town, które daje nieograniczone możliwości personalizacji przestrzeni, rozmów live czy prowadzenia kilku prezentacji w jednym miejscu. Przy 30 osobach gather.town jest całkowicie darmowy, jeśli planujesz zatem event dla większej liczby uczestników, rekomendowane jest wykupienie opcji płatnej.

Każdy uczestnik po zalogowaniu się do platformy, wyborze awatara, przeniósł się do wirtualnej przestrzeni, w której mógł się swobodnie poruszać, rozmawiać i poznawać świat, ludzi i kulturę firmy.

W opozycji do sztywnych Teamsów i Zoomów, tutaj to uczestnicy decydują. W każdej chwili mogą przejść z jednego breakout roomu do następnego albo odpocząć, grając w proste quizy czy oglądając „powieszone na ścianie” wideo.

W pierwszej części spotkania wszyscy uczestnicy mieli okazję poznać właścicieli firmy, którzy opowiedzieli o motywacjach, które doprowadziły ich do punktu, w którym prowadzą prawie 70-osobową organizację, gdzie design idzie w parze z technologią, pracując dla największych marek na całym świecie.

Następnie uczestnicy mieli do wyboru udział w miniwykładach z ekspertami z dziedzin programowania, project managementu, HR-u, marketingu czy designu, a także okazję do porozmawiania z właścicielami, jak pasja może stać się biznesem. Wykłady potraktowaliśmy naprawdę serio – prawdziwe przypadki z naszego życia i niezbędna wiedza. Do tego szeroka przestrzeń na dyskusję z menedżerami.

Bonusem wydarzenia była szansa wygrania indywidualnych konsultacji kariery z wybranym przez siebie menedżerem. Wystarczyło w formularzu zgłoszeniowym uzasadnić swój wybór i potrzebę. Na najlepsze odpowiedzi czekała indywidualna godzinna konsultacja i paczka-niespodzianka.

Dystrybucję wydarzenia skierowaliśmy do osób z całej Polski, które posiadają doświadczenie na różnym poziomie i pracują bądź chciałyby pracować w firmie technologicznej.

Kreatywny zespół nie uznaje barier

Wszystkie procesy twórcze w Apptension rozpoczynamy od wirtualnej burzy mózgów przedstawicieli działów People & Culture, Design i Marketing, podczas której wykorzystujemy narzędzie Miro –
interakty...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy