Universum – Najatrakcyjniejsi Pracodawcy w Polsce 2022

Wydarzenia

Na podstawie badania preferencji studentów prowadzonego przez Universum powstają Rankingi Najbardziej Atrakcyjnych pracodawców, a o udziale w badaniu konkretnych firm decydują odpowiedzi samych ankietowanych. Wyniki pomagają w tworzeniu kampanii employer brandingowych, a same rankingi Universum służą pracodawcom na całym świecie jako instrument kontrolny do pomiaru atrakcyjności organizacji w stosunku do określonych grup docelowych.

Prowadzone od ponad 30 lat badanie służy pracodawcom na całym świecie, by przyciągnąć i zatrzymać talenty, które pasują do ich kultury i są niezbędne do realizacji ich celów biznesowych. Rankingi Universum działają również jako instrument kontrolny do pomiaru atrakcyjności organizacji w stosunku do określonych grup docelowych.

Okres badawczy w ostatnim badaniu trwał od listopada 2021 do maja 2022 i wzięło w nim udział niemal 16 000 studentów z 77 uczelni wyższych i 112 kierunków studiów w Polsce. Na tej postawie powstało 7 Rankingów Najbardziej Atrakcyjnych Pracodawców w naszym kraju.

Z tegorocznego badania wynika między innymi, że wysokie zarobki w przyszłości, dobra perspektywa przyszłej kariery i stabilne zatrudnienie to atrybuty pracodawców najwyżej cenione wśród młodych ludzi. Ich oczekiwania finansowe są w tym roku o 20% wyższe niż w roku poprzednim i wynoszą 5 713 zł brutto, a różnica w oczekiwaniach studentek i studentów zmniejszyła się i wyniosła w tym roku 10 % (w 2021 było to 21%). Ponadto 79 % ankietowanych studentów odpowiadało, że interesuje ich praca zdalna.  55% studentów chętniej podejmie pracę w dużej firmie, a 66% u pracodawcy o zasięgu globalnym.

W celu zapoznania się z Rankingami Najbardziej Atrakcyjnych Pracodawców 2022 zapraszamy TUTAJ, a poniżej prezentujemy zwycięzców trzech pierwszych miejsc wybranych przez studentów poszczególnych kierunków studiów w tegorocznej edycji rankingu.

Ekonomia i Biznes           

 1. Google
 2. Microsoft
 3. Facebook

Nauki Ścisłe i Przyrodnicze:

 1. Pfeizer
 2. Polpharma
 3. Google

Nauki Humanistyczne:

 1. Google
 2. Apple
 3. TVN

Inżynieria:

 1. Mercedes-Benz Manufacturing Polska
 2. Budimex 
 3. Volkswagen Group  

Medycyna i Farmacja:

 1. Medicover
 2. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
 3. Grupa Luxmed

Prawo:

 1. Kancelaria Wardyński i Wspólnicy
 2. Ministerstwo Spraw Zagranicznych
 3. Google

IT:

 1. Google
 2. Microsoft
 3. Apple

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI