Dołącz do czytelników
Brak wyników

Otwarty dostęp , Temat tygodnia

16 sierpnia 2021

Liczba ofert pracy zdalnej większa o prawie 600 proc. No Fluff Jobs podsumowuje lipiec 2021 w branży IT

0 460

No Fluff Jobs, serwis z ogłoszeniami dla branży IT, postanowił sprawdzić, jak przedstawiała się sytuacja na rynku IT w lipcu 2021. Według jego danych, w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020, liczba ogłoszeń wzrosła o 213 proc., a ofert pracy zdalnej - aż o prawie 600 proc. Najbardziej poszukiwanymi byli specjaliści z kategorii Security, Mobile i Business Intelligence. Ci ostatni, spośród wymienionych, mogli liczyć na największe zarobki - od 15 400-21 800 zł netto (+VAT) w przypadku umowy B2B oraz 14 000-19 000 zł brutto na umowę o pracę.

Najbardziej poszukiwani specjaliści IT w lipcu 2021 i ich zarobki

Jak podaje No Fluff Jobs, w lipcu 2021 roku, najbardziej poszukiwanymi przez firmy specjalistami okazali się być ci związani z kategorią Security, Mobile oraz Business Intelligence. Na kolejnych pozycjach znalazły się kategorie Embedded, Gaming, IT Administrator, Backend, DevOps, AI oraz Testing. 

POLECAMY

Co więcej, wszystkie trzy zwycięskie kategorie odnotowały wzrost oferowanego wynagrodzenia w porównaniu do lipca 2020. Według No Fluff Jobs, największy skok zarobków wśród Mobile, BI oraz Security dotyczy osób pracujących na umowie o pracę. Mediana dolnych widełek wynagrodzenia specjalistów od Business Intelligence w lipcu 2021, w stosunku do analogiczne...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy