Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł sponsorowany

13 czerwca 2022

NR 28 (Maj 2022)

#byckobietaontour

0 179

Miało być jedno spotkanie, a od kilku lat konferencje #byckobietaontour odbywają się w całej Polsce. Marta Klepka i Dorota Wellman odwiedziły w tym czasie 17 miast, organizując 33 konferencje, podczas których wystąpiło 60 prelegentów.

omysłodawczynią projektu jest Marta Klepka,  dyrektorka hotelu Heron Live Hotel w Gródku nad Dunajcem, wcześniej dyrektorka Blow Up Hall 5050 w Starym Browarze w Poznaniu, prawniczka, organizatorka akcji charytatywnych i konferencji motywacyjnych. Od początku miała szczęście pracować z wyjątkowymi kobietami, m.in. z Grażyną Kulczyk i tym doświadczeniem chciała się dzielić z innymi, wierząc, że szczerze opowiedziane historie w ramach życzliwej, swobodnej formuły konferencyjnej mogą nieść dobro i być dla wielu impulsem do działania i rozwoju.
Dorotę Wellman, dziennikarkę telewizyjną, radiową i prasową, prowadzącą Dzień Dobry TVN oraz współtwórczynię programu Inspirujące kobiety, wykleiła kiedyś na swojej mapie marzeń. Los sprawił, że Dorota pojawiła w jej życiu jako gość Blow Up Hall 5050, a okoliczności pomogły się im zbliżyć. Potem poszło już zaskakująco szybko. Pojawiła się chemia i porozumienie. O kobietach myślą podobnie. Doceniają je i ogromnie podziwiają. Wierzą w ich moc i chcą się dzielić z nimi energią oraz je wspierać.
Tak spontanicznie narodził się pomysł pierwszej konferencji w Poznaniu. Jej tytuł „Być kobietą” wiąże się z piosenką Alicji Majewskiej, którą obie lubią i która jako gość niespodzianka podczas pierwszego spotkania zawładnęła sercami wszystkich.

POLECAMY

Ten projekt daje szansę zwykłym ludziom poznać niezwykłych

Lista prelegentów #byckobietaontour jest imponująca. Część z nich związała się z projektem na stałe. Wśród prelegentów są: prezydentowa Kwaśniewska, Owsiak, Prokop, Depko, Nosowska, Wolszczak, Siostry z Broniszewic, Maciąg, Kolenda-Zaleska, Kuligowska, Rozenek-Majdan, Kasprzyk.  
Dla Doroty i Marty jest ważne, by zapraszać ludzi, którzy dzięki temu, czym się zajmują w życiu, jakie wartości wyznają, co przeżyły, odkryły, osiągnęły, mają do powiedzenia coś ważnego, inspirują, przekazują wartościową wiedzę oraz dobrą energię. Często są to osoby znane z telewizji, z kolorowych magazynów, z sieci, ale na konferencjach nie miejsca na gwiazdorzenie. #byckobietaontour stawia na osobowość, otwartość i bezpośredniość. To tworzy atmosferę do szczerej, prawdziwej rozmowy. 

Stawia na różnorodność i akceptację 

Na tej samej scenie stają Siostry Dominikanki z Broniszewic i seksuolog Andrzej Depko wyjaśniający tajemnice kobiecego orgazmu. Nie ma tematów tabu. Są tematy ważne, takie, które są ciekawe dla uczestników. Goście są dziennikarzami, aktorami, wokalistami, lekarzami, stylistami mody, prawnikami, ekspertami bankowości, komunikacji, motywacji, rozwoju osobistego, mediów społecznościowych, ale swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się też uczestniczki #byckobietaonotour. 
Zaczęło się od tego, że na jednej z konferencji wystąpiły na scenie dziewczyny wyłonione w konkursie: #opowiedz nam swoją historię. Ich osobiste opowieści o porażkach, traumach, zmianach i sukcesach, do jakich te zmiany doprowadziły zrobiły wielkie wrażenie. Uczestniczki mocno się z nimi identyfikowały. Były łzy, salwy śmiechu i oklaski. Niezwykle budujące są te historie.
W czasie ostatniej, kwietniowej konferencji w Starym Browarze w Poznaniu Dorota i Marta na scenie rozmawiały m.in. z uczestniczkami o hejcie, o akceptacji siebie, o sile sióstr, o kobiecym zarządzaniu. Niektórym z nich rozmowa na scenie skojarzyła się z wizytą w DDTVN i spotkaniami na słynnych kanapach. Kobiety dzieliły się wsparciem i pozytywnym emocjami. W powietrzu dosłownie czuć było kobiecą moc!
 

Zdj. 1. Od lewej: Hanna Dulny, Barbara Witkowska, Marta Klepka, Anna Maria Gołębiewska, Ewelina Gołębiewska.
Poznań, 2 kwietnia 2022
Fot.: Jakub Wittchen


Inspiruje do rozwoju, bywa kopniakiem na szczęście

Każde wydarzenie jest wielką dawką inspiracji. Inspiracja płynie ze sceny do uczestników, ale również z widowni do prelegentów. Wszystko się przenika i uzupełnia. Równie ważne są rozmowy toczone podczas przerw w kolejce po kawę czy w trakcie lunchu. 
Kobiety potrzebują różnych zmian i różny impuls może je spowodować. Niektóre marzą o zmianach związanych z wyglądem, doborem stroju, kosmetyków, dla innych ważne może być spotkanie z lekarzem, terapeutą. Inne szukają potwierdzenia, umocnienia w decyzji o otwarciu firmy, o dalekiej podróży, zmianie pracy, rozstaniu z partnerem, szukaniu nowego pomysłu na siebie. Spora część inspiracji szuka w konkretnych historiach, które pozwalają im uwierzyć, że można, że się da, że jeśli już ktoś podobną drogę przebył, to znaczy, że to jest możliwe. Czasami wystarczy jedno zdanie, z którym wychodzą ze spotkania, a czasem pierwsze zderzenie z nowym tematem niespodziewanie staje się motorem do ich życiowych zmian. 
Bywa i tak, że uczestniczki zupełnie otwarcie mówią, czego potrzebują: jedne dobrego słowa, przytulenia, a inne… kopniaka. Tak było podczas konferencji w Pałacu w Mortęgach, gdzie nagle, w czasie rozmowy Marty z Dorotą, na widowni wstała dziewczyna i płacząc powiedziała, że przyjechała z drugiego końca Polski specjalnie po kopniaka od Doroty Wellman. Po chwili konsternacji okazało się, że jest na życiowym zakręcie, w przededniu ważnych zmian i potrzebuje tego kopniaka na początek nowej drogi. I już zaraz, na scenie, zgodnie z prośbą, przy wielkim aplauzie sali, tego kopniaka na szczęście dostała. W takich momentach emocje udzielają się wszystkim.

Łączy ludzi

Kobiety, które trafią na konferencję #byckobietaontour z reguły wsiąkają i pojawiają się na każdym kolejnym spotkaniu. Jest grupa, która jeździ za projektem do różnych miast. Narodziły się przyjaźnie, kobiety się wspierają, dopingują, trzymają nawzajem kciuki za powodzenie swoich osobistych i zawodowych działań. Sieć się rozrasta. Zupełnie naturalnie stworzyła się społeczność #byckobietontour. Dziewczyny utożsamiają się z nią, daje im to poczucie kobiecej mocy, solidarności. Potrafią też zaskakiwać. Jedna z #kobietontour, Ania Majewska-Gruszka, okleiła znakiem projektu nowy, prywatny samochód, by nadać swojemu podróżowaniu wyjątkowy sens.
Silna potrzeba więzi, bycia razem, integracji dała o sobie znać w czasie pandemii, kiedy niemożliwe były osobiste spotkania i konferencje. Wówczas projekt jeszcze intensywniej zaczął funkcjonować w mediach społecznościowych. Na prośbę uczestniczek została zorganizowana konferencja online, regularnie odbywały się 
live’y, pojawiali się ciekawi goście. Do projektu, dzięki sile Internetu, dołączyły kolejne kobiety, również z zagranicy. To było wielką niespodzianką tego czasu. I ogromna była radość, gdy na pierwszą stacjonarną konferencję po pandemii, do Poznania przyleciała Aga z Wielkiej Brytanii, dziś zaprzyjaźniona z projektem. 

Jest on tour

Stary Browar w Poznaniu jest miejscem narodzin #byckobietaontour i to tam odbywają się dwie konferencje w roku, ale projekt jest naprawdę on tour. Marta Klepka i Dorota Wellman, razem z zaproszonymi gośćmi podróżują po Polsce. Jeżdżą do różnych polskich miast, czasem do naprawdę małych miejscowości. Odwiedziły m.in. Kalisz, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Klimki, Lubawę, Kostrzyn nad Odrą, Lidzbark Warmiński, Białystok i wiele innych. W niektórych miastach pojawiły się już wielokrotnie. I zawsze czekają na nie niesamowite kobiety, a one kochają te podróże i czują się szczęśliwe, trafiając tam, gdzie są potrzebne. Do tej pory w konferencjach wzięło udział już prawie 6,5 tysiąca uczestników. 

Zaskakuje

Wielką ambicją Marty jest, by podczas kolejnych konferencji zaskakiwać uczestników, przygotowując niespodzianki, o których nie ma mowy w programie. I tak ze spotkania na spotkanie poprzeczka idzie w górę. Czasem jest to koncert, innym razem niezapowiedziany gość. Najważniejsza jest wspólna radość, dobre emocje, poczucie bycia razem. W końcu chodzi o to, żeby pokazywać, że życie może zachwycać, może być barwne. Wszyscy potrzebują czasu dla siebie, wytchnienia, miejsca, gdzie jest się akceptowanym i gdzie ładuje się baterie w życzliwej atmosferze. 
A zatem do zobaczenia podczas podróży… 
 

Zdj. 2. Od lewej: Dorota Wellman, Anna Kaczmarek, Anna Maria Gołębiewska, Ewelina Gołębiewska, Marta Klepka, Helena Michalak, Hanna Dulny, Barbara Witkowska, Krystyna Saworska, Agata Wittchen-Barełkowska, Dominika Hofman,
Joanna Gacek-Sroka, Krystyna Baran, a w pierwszym rzędzie: Michał Kozerski, Ewa Kasprzyk. Poznań, 2 kwietnia 2022
Fot.: Jakub Wittchen

Przypisy