Bądź obecny na europejskim rynku pracy – korzystaj z sieci EURES

Temat tygodnia

EURES to sieć Europejskich Służb Zatrudnienia, która działa we wszystkich państwach członkowskich UE i EFTA i ma na celu ułatwianie swobodnego przepływu pracowników oraz równego dostępu do europejskiego rynku pracy. Dzięki niej pracodawcy mogą rekrutować wykwalifikowaną kadrę z zagranicy, zamieszczać oferty pracy na międzynarodowym portalu, a także mają dostęp do informacji oraz wydarzeń dotyczących zatrudnienia w Europie. Usługi sieci EURES są bezpłatne oraz powszechnie dostępne na terenie całego kraju. Można z nich korzystać online. Dowiedz się, jak to zrobić.

Szukaj pracowników z całej Europy

Pracodawcy coraz częściej poszukują kadry za granicą, ponieważ daje to większe możliwość znalezienia specjalistów. Dzięki doświadczeniu zawodowemu i wykształceniu wzbogacają firmy oraz wspierają ich rozwój. Mogą także pomóc w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych w kraju, z którego pochodzą. I co ważne, łatwo adaptują się do nowych warunków życia i pracy.

Rekrutuj razem z EURES

Na portalu EURES - Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej EURES www.eures.europa.eu -pracodawcy mają dostęp do ogólnoeuropejskiej bazy CV. Można tam znaleźć kandydatów do pracy z 31 państw Europy. Aby przeglądać ich profile, wystarczy założyć bezpłatne konto (rejestracja dostępna tutaj). Jako pracodawca możesz również otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową CV odpowiadające Twoim wymaganiom.

Zobacz, jak działa sieć EURES na Pomorzu 
 


Zgłoś ofertę pracy elektronicznie

Na portalu EURES masz możliwość zamieszczenia swojej oferty pracy. Potrzebne jest tylko konto na portalu praca.gov.pl, przez które samodzielnie dodasz ofertę do najbliższego powiatowego urzędu pracy. Aby to zrobić:

 1. wejdź na stronę gov.pl i zaloguj się na swoje konto lub zarejestruj konto (za pomocą podpisu elektronicznego albo opcji dostępnych na stronie login.gov.pl),
 2. wybierz opcję „Zgłoszenie oferty pracy, stażu i praktyk”, a później „Zgłoszenie oferty pracy” oraz powiatowy urząd pracy, do którego ma ona zostać skierowana,
 3. wypełnij formularz, tzn. wprowadź wymagane dane oraz złóż stosowne oświadczenia.

Twoja oferta pojawi się w Centralnej Bazie Ofert Pracy oraz na portalu EURES.

Umieszczenie oferty w Centralnej Bazie Ofert Pracy to same korzyści:

 • Nie ponosisz żadnych kosztów związanych z umieszczeniem oferty.
 • Twoja oferta będzie dostępna dla każdego zainteresowanego – aby z niej skorzystać wystarczy dostęp do Internetu.
 • Oferty w CBOP można przeglądać w języku polskim, można także wybrać opcję automatycznego tłumaczenia na język angielski, ukraiński, rosyjski oraz białoruski.

Za prowadzenie CBOP odpowiada Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, co zwiększa zaufanie odbiorcy do zamieszczanych w niej ofert.

Dlaczego warto?

 • Usługi sieci EURES są świadczone przez Publiczne Służby Zatrudnienia. W Polsce są to wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy oraz Centra Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Lista doradców EURES w Twoim regionie dostępna jest tutaj.
 • Oferty pracodawców zamieszczone na portalu EURES są dostępne dla wszystkich osób zainteresowanych podjęciem pracy za granicą. To doskonałe narzędzie promocji firmy, które pomaga docierać do potencjalnych pracowników.
 • Korzystając z portalu EURES możesz brać udział w wydarzeniach organizowanych przez EURES, m.in. w Europejskich Dniach Pracy online. Dzięki nim masz bezpośredni dostęp do kandydatów oraz możliwość przeprowadzenia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Weź udział w międzynarodowym wydarzeniu EURES

Europejskie Dni Pracy Work@PL2022 odbędą się już 20 października br. na platformie https://europeanjobdays.eu/en

Zarejestruj się już dzisiaj i znajdź dla swojej firmy najlepszych fachowców w Europie.

Sprawdź jak to zrobić
 


Skontaktuj się z doradcami EURES z WUP w Gdańsku

Doradcy EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku udzielają informacji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty e-mail oraz telefonicznie.

Gdańsk:
tel. 58 32 64 867, email: wup@wup.gdansk.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać: EURES)

Słupsk:
tel. 59 84 68 300, email: wup.slupsk@wup.gdansk.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać: EURES)

Zachęcamy również do korzystania z informacji zawartych na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku: wupgdansk.praca.gov.pl/eures, krajowej stronie EURES eures.praca.gov.pl oraz na  międzynarodowej stronie EURES eures.europa.eu.
 

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI