Dział: Współpraca z partnerami

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak pracodawca może wpływać na to, by pracowników nie dopadło wypalenie zawodowe?

Dbałość o dobre samopoczucie pracowników to klucz do udanych relacji w firmie, ale i ogólnie pojętego sukcesu. Wszak to ludzie tworzą dane przedsiębiorstwo i to od nich zależy wiele kwestii. Przytłoczenie obowiązkami często powoduje efekt tzw. wypalenia. Niby robi się wszystko tak samo, ale jakoś bez wcześniejszej pasji i iskry, a z czasem mogą dojść do tego somatyczne dolegliwości związane ze stresem. Człowiek może dojść do momentu całkowitego załamania. Okazuje się, że pracodawca może wprowadzać pewne narzędzia przeciwdziałające wypaleniu. Warto je poznać!

Czytaj więcej

Marynarki damskie na spotkania biznesowe - co będziemy zakładać w tym sezonie?

Marynarka jest kluczowym elementem damskiej garderoby biznesowej. Dobrze skomponowany outfit może dodawać nam pewności siebie, a nawet sprawiać, że prezentujemy się bardziej profesjonalnie. Jakie damskie marynarki będą modne w nadchodzącym sezonie? W 2023 roku projektanci stawiają na połączenie elegancji z nowoczesnością i prezentują nam ponadczasowe modele uzupełnione nutą świeżości.

Czytaj więcej

Adaptacja do zmiennego otoczenia: jak przebiega procedura wdrożenia nowego pracownika do firmy

Szybka adaptacja kandydata do pracy w zmiennym otoczeniu to pełen wachlarz korzyści dla całego przedsiębiorstwa. Już pierwszy dzień w pracy może zaowocować większą satysfakcją, motywacją oraz lojalnością osoby zatrudnionej. Jak zatem prawidłowo przeprowadzić onboarding pracownika i dlaczego kultura uczenia się jest w tym procesie tak bardzo istotna?

Czytaj więcej

Rekruter i pracodawca- analiza SWOT metody crowdstaffingowej

Rekrutacja jest zjawiskiem polegającym na znalezieniu synergii, stworzeniu ekosystemu, w którym nastąpi wielostronna i wielopoziomowa wymiana potrzeb i zasobów. Taki konstrukt jest często chaotyczny, utrudnia przepływ informacji między interesariuszami i właśnie dlatego rośnie znaczenie crowdstaffingu w rekrutacji.

Czytaj więcej

Rola analizy danych w dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku kadrowo- płacowym

Wykorzystanie i analiza danych to dziś kluczowa kwestia, która może pomóc firmom osiągnąć przewagę konkurencyjną. Mamy obecnie szeroki wachlarz możliwości wykorzystania narzędzi analitycznych. W zależności od specyfiki firmy, branży, rynku na którym działa, możemy przenieść tego typu rozwiązania na różne płaszczyzny biznesu: od handlu i magazynów przez płatności i księgowość aż po produkcję. W ostatnim czasie wzrosło też w tym zakresie znaczenie obszaru kadrowo-płacowego.

Czytaj więcej

Co zrobić z wypaleniem zawodowym pracowników? Zacznij od testu

Brak satysfakcji z wykonywanej pracy, demotywacja, przytłaczająca liczba obowiązków, nieustanna pogoń za kolejnymi szczeblami kariery. To tylko niektóre z czynników powodujących chroniczny stres i prowadzących do wypalenia zawodowego pracowników. Choć stres sam w sobie nie jest ani dobry, ani zły, warto nauczyć się nad nim panować, żeby zamiast paliwa napędowego do działania nie stał się jedynie destrukcyjny. Jaka jest rola pracodawcy w tej kwestii i dlaczego radzenie sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym powinno być ważne również dla osób odpowiedzialnych za zespół?

Czytaj więcej

Dlaczego nie warto hodować samych superkur? Czyli co daje nam różnorodność

Hasło „różnorodność” jest jak słowo „pasja” – pojawia się wszędzie, odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Głównie dlatego, że różnorodność jest integralną częścią każdej społeczności. To jednak, jak będziemy ją wspierać, zależy już od naszej organizacji.

Czytaj więcej

HR 3.0. (R)ewolucja funkcji i jej nowe wyzwania

HR jest obecnie radykalnie redefiniowany. Wynika to z tego, że ze wszystkich konsekwencji zmian wstrząsających światem w dzisiejszym biznesie konsekwencje dla ludzi są prawdopodobnie najgłębsze.

Czytaj więcej